Bilo je to tek rulanje prije uzleta na mlazni pogon uz premijerni nastup Zlatka Cice Kranjčara i Ismeta Hadžića po povratku iz vojske… Obojica su propustili jesenski dio natjecanja i potom se prometnuli u jedne od glavnih junaka Dinamova nadahnutog proljeća. Zagrepčani su u zadnjem jesenskom kolu skliznuli na drugo mjesto nakon što ih je svladala Budućnost u Titogradu, današnjoj Podgorici, s 1:0. Proljetni dio natjecanja maksimirski su nogometaši otvorili na današnji dan, 13. veljače 1982. godine, remijem protiv popularnih „romantičara“, OFK Beograda, na Karaburmi. Dvoboj je završen istovjetnim rezultatom kao i njihov međusobni ogled na samom startu sezone na maksimirskom travnjaku, 0:0.
Nije to bio baš snažan poticaj uoči dvaju nadolazećih derbija protiv Crvene zvezde u Zagrebu i Hajduka u Splitu. No, i taj je bod u gostima na neki način predstavljao barem mali korak prema kasnijem furioznom trku prema naslovu prvaka.
Dinamo je zaigrao bez ozlijeđenog Džemala Mustedanagića koji je, zbog ozljede rebra na turniru u Mostaru, propustio prva tri proljetna kola. Svoje je mjesto u udarnih 11 pronašao i tadašnji tinejdžer, daroviti Davor Braun, koji je upravo toga dana debitirao u službenoj utakmici za maksimirsku momčad. Davor je, dakako, sin nekadašnjega proslavljenog lijevog braniča plavih, Mirka Charlieja Brauna, koji je s plavima 1967. osvojio Kup velesajamskih gradova, natjecanje koje je kasnije preraslo u Kup Uefa, današnju Europa ligu.
Utakmica je odigrana u subotu u rano poslijepodne uz izravan tv prijenos pa je i to dijelom razlog što se na tribinama skupilo manje od 2.000 gledatelja.
Kako god, Dinamo je tim bodom ipak profitirao jer je vodeća Crvena zvezda u nedjelju poražena na svojoj Marakani. Pobijedio ju je sarajevski Željezničar s 2:1. To je značilo da su se plavi primaknuli crveno-bijelima na bod zaostatka. Tijekom polusezone poništena je utakmica iz 4. kola, Velež – Hajduk 1:2, zbog slučaja Petrov, igrača bijelih koji nije imao pravo nastupa. Takav razvoj događaja ujedno je značio da Dinamo sad ima po bod više od Partizana i Željezničara i po dva više od tuzlanske Slobode i šestoplasiranog Hajduka.
Problem je, međutim, što je Zvjezdan Cvetković na Karaburmi zaradio žuti karton zbog kojeg je morao propustiti nadolazeći derbi protiv Zvezde u Zagrebu.
Beogradska je utakmica odigrana po hladnom vremenu i teškom, grbavom i tvrdom terenu. Dinamo nije bio zadovoljan što je riječki sudac Damir Matovinović propustio dosuditi jedanaesterac za Zagrepčane u 38. minuti kad je domaći branič Ljubomir Marić u svom kaznenom prostoru srušio Stjepana Deverića. Ni Beograđani nisu bili zadovoljni reakcijom suca minutu prije kraja utakmice kad je odmahnuo rukom u trenutku dok je maksimirski kapetan Velimir Zajec u Dinamovu šesnaestercu povukao za ruku Bojana Krkića kad je izbio sam pred vratara Marijana Vlaka.
Obje su momčadi na trenutke uspijevale stvoriti poneku priliku, a Dinamov je trener Miroslav Ćiro Blažević nakon dvoboja udijelio veliki kompliment suparniku:
– Domaćin nas je nadigrao, svaka im čast. Imali su i više zrelih prilika, ali smo u finišu i mi mogli doći do drugog boda što bi bilo nepravedno. Tako je to u sportu. Čestitam svim igračima što su se po ovakvom vremenu i terenu zaista muški i sportski borili.
Beograd, 13. veljače 1982.
Savezna liga, 18. kolo
OFK Beograd – Dinamo 0:0
Stadion Karaburma
OFK Beograd: M. Marić, Đurić, Batričević, Serpak, Lj. Marić (c), D. Tomić, Karasi (70. Mrkela), Krkić, Majstorović, Marković, Zelenović (46. Stanimirović)
Trener: Gojko Zec
Dinamo: Vlak, Bračun, Z. Cvetković, Hadžić, Zajec (c), Braun (46. Bošnjak), Bručić, Cerin, Kranjčar, Mlinarić, Deverić
Trener: Miroslav Ćiro Blažević
Sudac: Damir Matovinović (Rijeka), Gledatelja: 1.500