1982.Travanj

Važna pobjeda protiv Željezničara

I tada dolazi vrijeme slavlja… Dvoboj protiv Željezničara u Maksimiru 18. travnja, u 31. kolu. Sarajlije su odolijevale sat vremena, a onda je Dinamo s dva brzopotezna pogotka Kranjčara i Cerina u 70. i 71. minuti zaključio priču pobijedivši 2-0. Tom je utakmicom praktički osvojio naslov. Praktički da, ali teorijski – još ne.

Matematika je sugerirala da mu je potreban još jedan bod. „Sad i ja konačno vjerujem da smo prvaci, ali zahtijevam od igrača krajnju mobilizaciju do posljednje minute posljednjeg susreta s Budućnosti u Zagrebu. Igrat ćemo do kraja tako kao što smo igrali od početka. Nema opuštanja“, govorio je trener Blažević nakon utakmice. Protiv Željezničara je na tribinama bilo 50.000 ljudi u slavljeničkom raspoloženju. Neovisno o „dosadnoj“ matematici, navijači su toga dana u Maksimiru slavili naslov prvaka, s igračima optrčali počasni krug… A, što se uopće još moralo dogoditi da Dinamu izmakne trofej? Morao je do kraja izgubiti sve tri utakmice, a Zvezda sve tri pobijediti, i to tako da nadoknadi Dinamovih devet golova prednosti u ukupnoj gol-razlici. Dinamo je imao +38, Zvezda +29.